Eat local

It’s the first week of The Produce Box!

They deliver N.C.-grown produce (and sometimes other products, such as bread) right to my workplace. I split the box with a couple at work, and it costs me $11 per week. That’s $11 well spent, as I will prove in the coming posts …

Bibb lettuce, cabbage, asparagus, strawberries, raw peanuts, leeks and a sweet potato

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.